mátl ladOkurková očista

Parné léto, dusno, o čem psát a mluvit svým jménem před netrpělivou veřejností?

Okurková bouře ve Stínadlech

Stínadla se bouří. Stínadla chtějí přivést znovu k životu vontské zřízení. Boj o Velké Vontství se stupňuje. Chceme do něho zasáhnout!

Tyrkysové město

I bez tyrkysové nadsázky lze pochopit, že pohostinnost, vstřícnost a dynamický rozvoj cestovního ruchu není spojen s novými barvami, ale se strategií a jejím naplňováním.

Naše malá scéna

Vybagrujme tedy v této části zasypané parkány, vybudujme v linii mléčného baru nový multifunkční kulturní stánek, jindřichohradeckou Baziliku. Proč nepřijmout odvážná řešení?

Jemně o volbách

Volby jsou daný cyklus. Je to obnova mrtvých buněk za živé, prostá regenerace obecního organismu, nová vůle k životu. Je přirozené, že buňky po čtyřech letech stárnou, některé přetvávají dvojí cyklus a některé se vyznačují zvláštní odolností.

Renesance renesance

Se sametem se otevřely dveře též návratu renesance do renesančních objektů. Jeden z významných jezuitských objektů, kolej na 15. poledníku v Jindřichově Hradci směřuje cílevědomě k renesanci

Kuželky na odpis?

Je třeba trochu nadčasové vize. Existuje však nadčasový pohled nebo alespoň dostatek sebereflexe? Můžeme chtít sebereflexi po kohoutovi, když tuší, že si může zobnout?

17. listopadu

Sešli se aby si připomenuli běh času a také několik výročních dnů naší historie a zejména na význam 17. listopadu a význam pravidelné periody a uzavřeli to stručným závěrem, že život je DADA a východiskem je permanentní revolta.

Kdo za to může?

Přenos poměrného počtu mandátů do Rady je jenom naplněním vůle voličů. Ti předpokládají, že Radní spravují město v jejich vůli, tedy v poměru mandátů, ve kterém byli zvoleni.

ad Zbrojnice

Vlastní schválení záměru prodeje není koncepční řešení a z pohledu do budoucna je velmi krátkozraké. Jedinou koncepcí a řešením, které bychom jako občané města měli očekávat je vyhlášení výběrové řízení ke zpracování studie využitelnosti.

Změna pozice opozice

Opozice není válčící protistrana, ale je to partner na druhé straně stolu, se kterým by se měla vést diskuse prioritně o strategii rozvoje města, naplnění konceptu a jeho správě.

Utajená diskuse

Nedozvíme se to ani v diskusním bloku městského webu, ani na stránkách hosp. komory. Nejsou žádné dotazníky, ankety, tak kde a na jaké úrovni je ta diskuse vedena?

Městský hotel v Alpách

Absence strategické vize rozvoje města v kompletním segmentu jednotlivých služeb se ukazuje již jako nejvíce potřebný dokument, výchozí i pro nakládání s majetkem města.